DLA NAUCZYCIELI

AA

Równocześnie zachęcam do zapoznania się z naszym filmem o tajemnicach które skrywają mury Rakowieckiej 37

Pierwszy film z cyklu

Postacie Rakowieckiej

Pilecki

Klasa IV Szkoła Podstawowa

Poznawanie historii to nauka o dziejach naszych przodków, któremu powinno towarzyszyć rozbudzenie wrażliwości historycznej oraz właściwe rozumienie zachodzących procesów dziejowych oraz i ich znaczenia.  Jest to szczególnie trudne do osiągnięcia w przypadku czteroklasistów, którzy dopiero odkrywają magiczny, ale zapewne nieco dla nich skomplikowany świat historii.

Muzeum jako placówka kulturalno-edukacyjna  wychodzi naprzeciw tym trudnościom i  proponuje skorzystanie z przygotowanej oferty edukacyjnej w postaci scenariuszy lekcji dla nauczycieli. Zostały one przygotowane z myślą o uczniach IV klasy szkoły podstawowej i dotyczą tematów zawartych w podstawie programowej w zakresie nauczania historii oraz związanych z tematyką Muzeum 

Przygotowane scenariusze noszą tytuł  "Trzy lekcje o Wolności" i pokazują jak toczyła się walka o Niepodległość w okresie komunizmu w Polsce. W teczce edukacyjnej ukazaliśmy:

  1. Powojenne podziemie niepodległościowe — Żołnierzy Niezłomnych, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Witolda Pileckiego.  

  2. Życie i działalność papieża Jana Pawła II

  3. Związek zawodowy NSZZ „Solidarność” oraz jego dwóch głównych bohaterów — Annę Walentynowicz oraz Lecha Wałęsę

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z załączonych materiałów. 

Teczka Edukacyjna składa się z:

Trzy Lekcje o Wolności

Materiały edukacyjne

Trzy lekcje o Wolności

Zestaw kart ze zdjęciami Żołnierze Wyklęci (Niezłomni)

Zestaw kart ze zdjęciami Jan Paweł II

Zestaw kart ze zdjęciami NSZZ "Solidarność"

 

Nauczycieli zachęcamy do zapisania się do muzealnej internetowej bazy nauczycieli, aby otrzymywać na bieżąco informacje o ofercie edukacyjnej. W tym celu prosimy o e-mail na adres: edukacja@muzeumrakowiecka37.pl