top of page

Zajrzyj za mury i odkryj tajemnice Rakowieckiej!

Młodzież8.jpeg

DZIAŁ EDUKACJI

Trochę o nas...

Przejście do trybu dużego kontrastu

AA

Dział Edukacyjny Muzeum łączy w rzeczywistości dwie sekcje – Edukacji i Obsługi Ekspozycji, które na co dzień współpracują ze sobą planując oprowadzanie grup, szkolenia dla nauczycieli, warsztaty i spotkania dla młodzieży szkolnej.

Niezależnie od tego, czy pracujemy nad projektem wydawniczym, wystawienniczym, czy dotyczącym spotkania na żywo,

naszym celem jest propagowanie historii polskich ruchów niepodległościowych w latach 1943-1989.

 

Chcielibyśmy, by w naszych działaniach spotkały się rzetelnie przekazywana historia i nowoczesna forma, dedykowaną w szczególności tak wymagającemu odbiorcy, jakim jest młodzież.

Zapraszamy

nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów oraz innych pasjonatów historii do kontaktu z nami i dzielenia się swoimi pomysłami na to, jak możemy odpowiedzieć na Wasze potrzeby i oczekiwania. W jakiej formie możemy opowiedzieć najbardziej zadziwiającą historię o Walce o Niepodległość, o Niezłomnych a Wyklętych Żołnierzach i tych, którzy chcieli stać przy swoich wartościach niezależnie od ceny jaką trzeba za to zapłacić, o odwadze i determinacji, rzetelności i honorze.

Zapraszamy na lekcje muzealne

Kim byli Żołnierze Wyklęci, o jaką Polskę walczyli, dlaczego trafiali na Rakowiecką? Jak wyglądała działalność opozycji w PRL, jakie ryzyko podejmowali jej działacze i jakie groziły im konsekwencje? Na takie i podobne pytania, poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas lekcji w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w autentycznej scenerii dawnego więzienia. Nasi edukatorzy czekają na zgłoszenia grup uczniów powyżej 13 roku życia. 

 

Edukatorzy z naszego Muzeum zapraszają uczniów szkół średnich na lekcje poświęcone Żołnierzom Wyklętym oraz więźniom politycznym PRL z lat 1956 – 1989. 

Zajęcia trwające ok. 120 minut połączone są z warsztatami i zwiedzaniem dawnego więzienia przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie. Lekcje organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 (ostatnie zajęcia rozpoczynają się o godzinie 14:00). Grupa nie powinna być większa niż 30 osób. 

Zajęcia poświęcone Żołnierzom Wyklętym i więźniom politycznym realizowane są w osobnych blokach tematycznych

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: edukacja@muzeumrakowiecka37.pl. Termin lekcji muzealnej potwierdzi pracownik Działu Edukacji, a w przypadku braku wolnych miejsc zaproponujemy inny, dogodny termin.

Kontakt

edukacja@muzeumrakowiecka37.pl

bottom of page