top of page

"Tak musiało być"

Najbliższe wydarzenia

29.05.2023

godz. 19.00

Oratorium o Rotmistrzu

Przed nami prapremiera niezwykłej muzycznej opowieści o życiu, bohaterskiej działalności i męczeńskiej śmierci Witolda Pileckiego - "Tak musiało być - Oratorium o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim" autorstwa Huberta Kowalskiego.
Narrator: Ksawery Szlenkier
Soliści:
Joachim Mencel - lira korbowa Szymon Tadla - cymbały rzeszowskie
Anna Lasota – sopran Jakub Milewski – baryton Ewa Domańska - mezzosopran
Dominik Drabik - śpiew Oliver Drabik – śpiew Hanna Bendowska - śpiew
ICON Orkiestra Warszawski Chór Chłopięcy Chór Kameralny Aves
Ola Ptaszyńska - przygotowanie chórów

Oratorium będzie można wysłuchać w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, przy ul. Zygmunta Modzelewskiego 59 w Warszawie

Zapraszamy!

30.05.2023 - 1.06.2023

godz. 10:00–16:00

Oprowadzanie śladami rtm. Witolda Pileckiego dla szkół.

Zapraszamy uczniów na "Trzy dnie z Rotmistrzem", podczas których uczniowie będą oprowadzani śladami rtm. Witolda Pileckiego w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy Rakowieckiej 37

31.05.2023

godz. 18:00

Widzenie na Rakowieckiej z Krzysztofem Bukowskim

„Widzenie na Rakowieckiej”. Gościem Michała Gruszczyńskiego będzie Krzysztof Bukowski, syn Edmunda Bukowskiego „Zbyszka”, oficera wileńskiej Armii Krajowej, zamordowanego przez komunistów po wojnie w więzieniu na Rakowieckiej.

3.06.2023

godz. 19.30

"Rozmowy z katem" w teatrach Łodzi i Warszawy

Przejmujący reportaż bohatera Armii Krajowej Kazimierza Moczarskiego już od 3 czerwca na teatralnych deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie dedykowany jest więźniom politycznym. W spektaklu widzowie usłyszą muzykę skomponowaną przez Marcina Pospieszalskiego. Kostiumy i scenografię zaprojektował Marek Mikulski. W spektaklu wykorzystano także film animowany „Sprawa Moczarskiego" w reżyserii Tomasza Siwińskiego.

Premiera odbędzie się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi 3 czerwca o godzinie 19.30 (o godzinie 19.00 - pokaz przedpremierowy) oraz 4 czerwca o godzinie 19.00.
Bilety są już dostępne w kasie i na stronie teatru.

W Warszawie spektakl zostanie wystawiony w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana 20 czerwca o godz. 19.00.

Wstęp wyłącznie z zaproszeniami.

bottom of page