top of page

3 kadry do 3 filmów

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL odbyły się trzy niezależne nagrania do trzech projektów filmowych.

Pierwszy projekt dotyczy planowanego na jesień 2023 roku serialu dokumentalnego "Czarna Wołga", prod. TVP Historia. Prowadzący: Przemysław Semczuk, scenariusz: Piotr Litka i Przemysław Semczuk, reżyseria: Piotr Litka.

Na nagrania do autobiograficznego filmu dokumentalnego "Korwin" reż. Tomasza Sommera przyszedł sam bohater - Janusz Korwin-Mikke. W mokotowskiej celi opowiadał o swoim trzykrotnym aresztowaniu i osadzeniu na Rakowieckiej - w 1964, 1968 i 1982 roku. Film "Korwin" będzie gotowy na jesień.

Trzeci projekt filmowy planowany na grudzień dotyczy filmu "Brzemię" i będzie opowiadał o więziennych losach rtm. Witolda Pileckiego. Reżyseria Piotr Owcarz i Grzegorz Rosengarten. Producent - Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Niezbędnych i cennych konsultacji do filmu udzielał kierownik Kierownik Działu Informacji, Promocji i Wydawnictw Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jarosław Wróblewski.4 wyświetlenia
bottom of page