top of page

40-lecie Solidarności Walczącej na Rakowieckiej

25 czerwca 2022

Przygotowania do obchodów 40-lecia Solidarności Walczącej w naszym Muzeum


Hołd pod tablicą pamięci Kornela Morawieckiego i działaczy Solidarności Walczącej znajdującą się przy wejść głównym do muzeum.


- W tej sztafecie wolności, na drodze ku jej odzyskaniu pojawiła się Solidarność - wielki, wspaniały ruch, jeden z największych, jeśli nie największy ruch społeczny w historii świata, który dał nadzieję" - mówił dziś w naszym Muzeum premier Mateusz Morawiecki.

- Ta sztafeta wolności zrodziła Solidarność Walczącą w czerwcu 1982 r. Solidarność Walczącą, czyli solidarność ludzi, którzy chcieli walczyć o niepodległą Rzeczpospolitą. Którzy nie godzili się na wydłużenie łańcucha oferowane przez komunistów; nie godzili się na zamianę kajdan żelaznych na aksamitne, tylko chcieli - wy chcieliście - wolnej Polski od samego początku - podkreślił premier.

Przed wystąpieniem Mateusza Morawieckiego zagrała młoda pianistka Salma Kołata-RaniszewskaRodzinna atmosfera na spotkaniu Solidarności Walczącej


Debata "Quo vadis Europo?"


Uhonorowanie przez wicepremiera Piotra Glińskiego działaczy Solidarności Walczącej odznaczeniem Zasłużony dla Kultury


Na zakończenie dzisiejszych obchodów 40-lecia Solidarności Walczącej wysłuchaliśmy koncertu, w którym wystąpili: Leszek Czajkowski, Tolek Jabłoński, Klaudia Kołata, Paweł Piekarczyk i Dominika Świątek. Akompaniament Jacek Prokopowicz25 wyświetleń
bottom of page