top of page

Amerykański film o Pileckim

Byłem zachwycony, że przeczytałem scenariusz i mogłem pracować z twórcami filmu - powiedział prawnuk rtm. Pileckiego, Krzysztof Kosior. Jestem wdzięczny, że ten film powstaje i że globalna publiczność pozna historię mojego pradziadka.

O planach stworzenia filmu "Enemy of My Enemy" - "Wróg mojego wroga" poinformowały portal Deadline Hollywood oraz czasopisma filmowe "Variety" i "Screen International". Koprodukcja, której reżysera i obsady jeszcze nie znamy, ma być filmowana w Polsce i we Włoszech. Jej budżet wyniesie ponad 220 milionów złotych, z czego 6 milionów to wsparcie finansowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Scenariusz "Enemy of My Enemy" napisał Matt King, aktor i scenarzysta odcinków seriali, w oparciu o wydaną w 2010 roku książkę "Ochotnik" ("Il Volontario") Marca Patricelliego. Jedną z amerykańskich producentek filmu będzie Jayne-Ann Tenggren, znana z realizacji głośnego "1917" w reżyserii Sama Mendesa.

Jayne-Ann Tenggren, Witold Pilecki

Link do informacji: https://deadline.com/2023/08/powder-hound-pictures-polish-film-institute-enemy-of-my-enemy-world-war-ii-hero-witold-pilecki-1235519340/?fbclid=IwAR0yXMBZY2JoAWrFAt5PCnBL-deHuwfG2YcpK_2_EmP1Ia8DLxcigYDeNlc


8 wyświetleń
bottom of page