top of page

Apel ks. Andrzeja Przywuskiego

Sms, który otrzymaliśmy od ks. Andrzeja Przywuskiego, proboszcza w Sanktuarium Matki Bożej w Latyczowie Królowej Podola i Wołynia, w obwodzie chmielnickim w środkowej Ukrainie:

Szczęść Boże!

Drodzy Przyjaciele Bardzo dziękuję, że jesteście z nami, w tym czasie walki dobra ze złem. Dzięki Waszej pomocy duchowej i materialnej, zwycięża dobro. Na Ukrainie rozwiązują się problemy, z którymi przez ostatnie lata świat sobie nie radził. Wśród ludzi, zwłaszcza tu na dole, pośród których jestem jest duch odwagi i walki, aż do zwycięstwa. I tak będzie. Jak pomóc? Zaopiekować się tymi co do Polski docierają. Są różni. Miejcie dla nich cierpliwość i wyrozumiałość. Nie są źli, pomóżcie im być lepszymi. Wszystko, póki co u nas funkcjonuje. Sklepy też, ale coraz skromniej zaopatrzone. Szpitale w Chmielnickim zamienione na wojenne. Koordynuję zaopatrzenie dla nich. Jedzie właśnie od Rzeszowa i St. Woli. U mnie ciągle dużo ludzi. Głównie "tranzyt" na nocleg. Zajeżdżają też na toaletę i herbatę w ciągu nocy, bo za moimi bramami nie obowiązuje reżim godziny policyjnej. Cały czas będą potrzebne środki czystości, opatrunkowe, leki dla rannych, żywność, konserwy, wszystko, co suche i trwałe i co można też wziąć do okopu i na barykadę. Za tydzień spróbuję pojechać do Polski.

Pozdrawiam Z Panem Bogiem! Nieustannie się módlcie...

Dziękujemy za informacje, że odpowiedzieliście Państwo na apel Jacka Pawłowicza i wspieracie działania ks. Adama Przywuskiego. Oprócz modlitwy - o którą nieustannie prosi - możemy pomóc przesyłając pieniądze na konto: Bank Pekao S.A. I O. w Białej Podlaskiej nr 52124021771111000035763389 najlepiej z dopiskiem: „Darowizna na cele duszpastersko-charytatywne realizowane w Sanktuarium Matki Bożej w Latyczowie”.

Foto.: Ks. Adam podczas zwiedzania naszego Muzeum w październiku 2021 r.0 wyświetleń
bottom of page