top of page

Tego typu nagrody mają szczególne znaczenie podkreślając, że upowszechnianie historii ma olbrzymi sens - w budowaniu pewnej jedności, w budowaniu i we wskazywaniu wartości, które są wspólne dla nas wszystkich - przekonywał dr hab. Filip Musiał, Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, laureat Brązowego BohaterON’a w kategorii “Instytucja” w 2022 roku.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL znajduje się w gmachu byłego Aresztu Śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Instytucja została nagrodzona statuetką za upamiętnienie historii przetrzymywanych i poległych w murach przy Rakowieckiej żołnierzy wyklętych i więźniów politycznych, prowadzenie działalności edukacyjnej w atrakcyjnej dla odbiorcy w różnym wieku formie, promowanie literatury i innych form sztuki związanych z historią XX w. naszego kraju.

To już ostatnie dni na zgłoszenie kandydata do Nagrody BohaterON’y 2023 im. Powstańców Warszawskich w kategoriach: Osoba publiczna, Dziennikarz, Firma, Instytucja, Organizacja non-profit, Pasjonat, Nauczyciel.

Jak to zrobić? Należy wypełnić formularz online na stronie: https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zglos-kandydata w terminie do 10 września 2023 r.

1 wyświetlenie
bottom of page