Czym była pluskwa?

Jak działał podsłuch założony w mieszkaniach i innych obiektach? Jakich znaków używano, aby opisać śledzoną osobę? W czym umieszczano aparaty fotograficzne?

13 grudnia od godz. 14:00 zapraszamy młodzież oraz dorosłych na warsztaty edukacyjne, które zabiorą Was do czasów PRL-u.

Poznacie tajne metody operacyjne Służby Bezpieczeństwa. Zadania, inscenizacje, oryginalne urządzenia z tamtej epoki, pomogą Wam poznać sposoby obserwacji obywateli, stosowane na ulicach, w mieszkaniach i innych miejscach.

Zbiórka osób chętnych do udziału w warsztatach - co 30 minut przed wejściem do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL ul. Rakowiecka 37.

Warsztaty są bezpłatne i trwają do 30 minut.

Po zakończeniu warsztatów będzie można obejrzeć wystawy poświęconej Solidarności Walczącej oraz znaczkom podziemnej "Solidarności".

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.