Konkurs Szlakiem szwadronu ppor. Henryka Wieliczko ps. "Lufa"

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież szkolną do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie: Szlakiem szwadronu ppor. Henryka Wieliczko ps. "Lufa"

Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie im gen bryg Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, legendarnego Dowódcy 106 Dywizji Piechoty Armii. Współorganizatorem konkursu jest 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Fundacja Non Notus z Mielca (Budowa Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu). Konkurs został objęty patronatem naszego Muzeum.

Wystawa prac konkursowych oraz wręczenie nagród odbędzie się w dn. 18 marca 2023 r. podczas uroczystości nadania tradycji oraz imienia 43. Batalionowi Lekkiej Piechoty.

Podczas uroczystości wystąpi Norbert Smoła Smoliński SOUL Sanok DZIECIĘCA FERAJNA