Marek Piekarczyk akustycznie

Koncert "Marek Piekarczyk akustycznie" zorganizowany został w ramach rozpoczynającego się szeregu wydarzeń upamiętniających ofiary stanu wojennego w 42 rocznicę jego wprowadzenia, które będą się odbywać w naszym Muzeum.

Pani Adrianna Garnik, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL rozpoczęła wydarzenie przywołując sylwetki Anny Walentynowicz i Andrzej Gwiazda podziękowała publiczności za obecność i uzmysłowiła w jak szczególnym miejscu się znajdują, które jest silnie związane ze stanem wojennym.

Koncert zauroczył publicznoś przenosząc ją w lata '80. Dzięki Panu Markowi Piekarczykowi oraz całemu zespołowi przenieśliśmy się w podróż pełną wspomnień, refleksji i wzruszeń.

Nie zabrakło dawnych przebojów i nowszych utworów wzbudzających zadumę i refleksję również nad dniem dzisiejszym. O wolności, miłości, młodości, buncie, potyczkach z cenzurą i ZOMO - o tym wokalista opowiadał z humorem między piosenkami. Tak „przenosił” nas w lata 80. Przejmująco zabrzmiał w muzealnych murach „Biały krzyż”. „Testament” czy „51”, który w 82 r. zaśpiewał w Stoczni Gdańskiej, a jeden ze stoczniowców ofiarował mu po tej piosence zielony kask.

fot. Konrad Falęcki