Patriotyczny Szczebrzeszyn zaprasza!

w Sobotę 23.07 o godzinie 10.00 zapraszamy wszystkich na rajd pieszy który ma być formą upamiętnienia legendarnego Żołnierza i dowódcy Armii Krajowej na Zamojszczyźnie Tadeusza Kuncewicza "Podkowy".

Na trasę Rajdu wyruszymy spod tablicy upamiętniającej Tadeusza Kuncewicza przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Szczebrzeszynie ,a następnie udamy się odwiedzić mogiły poległych żołnierzy Armii Krajowej znajdujące się na Szczebrzeskim cmentarzu.

Z Szczebrzeskiej nekropolii wyruszymy już w stronę lasu Łukaszowiec i Kawęczynka. Będziemy wędrować przez atrakcyjne tereny Roztocza Zachodniego i Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, wśród pięknych Roztoczańskich wzgóz i urokliwych wąwozów. Odwiedzimy między innymi miejsce gdzie znajdował się obóz oddziału AK "Podkowy" i partyzancki schron szkoleniowy. W trakcie wędrówki o Roztoczańskiej przyrodzie opowie nam Pani Małgosia z Lubelskich Parków Krajobrazowych, a o historii i miejscowych legendach będziemy mogli posłuchać od Daniela Mroza regionalisty i pisarza.

Na zakończenie Rajdu w Kawęczynku zapraszamy na wspólne pieczenie kiełbasek, będzie również możliwość zakupu pysznych produktów przygotowanych przez Panie z KGW w Michalowie. Zapewniamy dobrą zabawę, kiełbaski i transport powrotny do Szczebrzeszyna.

Uczestnicy Rajdu biorą w nim udział na własną odpowiedzialność.Trasa jest łatwa ale prosimy o odpowiednie przygotowanie w zależności od pogody jaka tego dnia będzie.Prosimy również o kulturalną i przyjacielską atmosferę

ZAPRASZAMY!

a w niedzielę uroczystości 78 rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna oddziału partyzanckiego Tadeusza Kuncewicza ps. "Podkowa"1 wyświetlenie