top of page

Premiera widowiska o "Zaporze"

Nagrane w Filharmonii Krakowskiej widowisko pt. „Zapora. Nigdy się nie poddam” poświęcone postaci mjr Hieronima Dekutowskiego, będzie można obejrzeć 1 marca na antenie TVP3. Kadry filmowe do tego koncertu były kręcone w naszym Muzeum.

Premiera widowiska poświęconego mjr. Hieronimowi Dekutowskiemu „Zaporze” za nami. W Filharmonia Krakowska odbył się przyjęty owacyjnie koncert pt. „Zapora. Nigdy się nie poddam”.

Jako soliści wystąpili: Kasia Moś, Izabela Szafrańska, Janusz Radek i Staszek Plewniak oraz finaliści Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Towarzyszył im Chór i Orkiestra Filharmonii. W sekcji rytmicznej usłyszeliśmy: Marka Pawełka (fortepian i aranżacje), Witolda Górala (gitary), Pawła Kuźmicza (gitara basowa), Grzegorza Fiebera (perkusja) i Tomasza Bieleckiego (perkusjonalia). Dyrygował Janusz Wierzgacz, który jest autorem muzyki do pieśni napisanych przez Jerzego Łysińskiego.

Warstwę muzyczną uzupełniły sceny aktorskie w wykonaniu Dariusz Wieteska w roli mjr. Dekutowskiego oraz Grupy Rekonstrukcyjno-Filmowej Bemowo – grfbemowo.pl.

Telewizyjna premiera koncertu – 1 marca 2023 r. o godz. 19.00 w ogólnopolskim paśmie TVP3 Regiony. Musicie to zobaczyć!

Organizatorzy widowiska: Oddział #IPN w Krakowie, Stowarzyszenie PASSIONART, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Realizacja telewizyjna TVP3 Kraków, reżyseria Grzegorz Sadurski.2 wyświetlenia
bottom of page