top of page

"Przed Godziną W" - Historyczny Piknik Rodzinny


30-31 lipca 2022 r.

W sobotę i niedzielę 30 i 31 lipca zapraszamy do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na ulicy Rakowieckiej 37 na RODZINNE SPOTKANIE Z HISTORIĄ „Przed Godziną W”. W sobotni wieczór ukoronowaniem dnia będzie koncert Teatru Muzycznego „Od Czapy”, zatytułowany „Pośród kul, huku dział. Piosenki szturmowe Powstania Warszawskiego” (30 lipca o godz. 18.00). Otworzymy również plenerową wystawę, ukazującej sylwetki powstańców zamordowanych przez komunistów w więzieniu na Rakowieckiej.

Podczas tych dwóch dni będzie można wziąć udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży, przygotowanych przez oddziały Instytutu Pamięci Narodowej z całej Polski, zagrać w wiele gier planszowych i wieloformatowych, malować na plecakach znaki Polski Walczącej. Będziemy wspólnie z dziećmi układać puzzle, memory i malować kolorowanki, a także uczyć techniki sitodruku – aby móc samodzielnie wydrukować ulotkę czy grafikę. Podpatrzymy, jak maluje się portrety i tworzy historyczne stroje.

Nie zabraknie gier o Cichociemnych, Powstaniu Wielkopolskim czy Misiu Wojtku.

Zobaczyć będzie można duży model niszczyciela ORP „Piorun”, poznać historie Solidarności Walczącej i Pomarańczowej Alternatywy. Jak kiedyś na podwórku – zagramy w kapsle i w klasy.

To pierwsze, od powstania IPN, przedsięwzięcie edukacyjne, w którym biorą udział wszystkie Oddziały Instytutu.

Będzie można sprawdzić swoje oko na strzelnicy w punkcie powstańczym utworzonym przez Projekt Historyczny „Konspiracja”.

Będzie też możliwość zwiedzania Muzeum – bezpłatnie, z przewodnikiem, wspólnie z dziećmi.

30 lipca 2022 r. od godz. 10.00 do 18.00.

Oprócz wielu atrakcji zaproponowanych przez IPN tego dnia całą rodziną będzie można wziąć udział w „Grze powstańczej” (z nagrodami), przygotowanej przez Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” oraz w prezentacji różnych dawnych gier podwórkowych „Ene due rabe…”

30 lipca 2022 r. godz. 18.00.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Teatru Muzycznego „Od Czapy”, zatytułowany „Pośród kul, huku dział. Piosenki szturmowe Powstania Warszawskiego” – z udziałem żołnierzy Powstania i ich rodzin.

Spotkanie zakończymy wspólnym śpiewaniem.

W niedzielę 31 lipca od godz. 10.00 do 16.00.

Oprócz wielu atrakcji z poprzedniego dnia, na dużej scenie poprowadzimy warsztaty śpiewania piosenek patriotycznych i powstańczych „Patriotyczne nutki”.


Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zaprezentują swój rynsztunek, uzbrojenie i pojazdy przez nich wykorzystywane,


Organizatorami wydarzenia są Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


36 wyświetleń
bottom of page