top of page

„Różaniec z Rakowieckiej”


W piątek października, godz. 19.00 wspólnie odmówiliśmy różaniec w szczególnym miejscu - na X Pawilonie dawnego Aresztu Śledczego, a dziś powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37. Modliliśmy się za wszystkich więzionych, torturowanych i mordowanych w mokotowskiej katowni, o rychłą beatyfikację abp. Antoniego Baraniaka i działaczy opozycji antykomunistycznej. Modlitwę poprowadził ks. Tomasz Trzaska, kapelan Muzeum.

- Myślę, że możemy śmiało powiedzieć, iż różaniec jest modlitwą szczególnie bliską Polakom. Ta modlitwa daje siłę nie tylko w budowaniu głębokiej relacji z Bogiem, ale także do przeżywania szczególnych chwil w życiu całego narodu. Pomodliliśmy się też za tych, których szczątki nie zostały jeszcze odnalezione. Możliwe i rozważania poprowadził ks. Tomasz Trzaska, kapelan Muzeum.


Wiersz napisany po wojnie przez nieznanego autora

pomóż mi weź różaniec palce połamane nie dam rady przesuwać a modlitwa koi jak mnie wlekli widziałem niebo zapłakane i mur ten co miał runąć dalej silny stoi


Kolejna wspólna modlitwa różańcowa będzie miała miejsce w poniedziałek 30 października 2023 r.

4 wyświetlenia
bottom of page