top of page

Rozprawa ws. szkalowania wyklętych

"W dzieciństwie słyszałam, że jestem dzieckiem bandyty...". Dzieci Żołnierzy Wyklętych upomniały się w sądzie o godne traktowanie swoich ojców w wolnej Polsce.

23 września 2013 roku w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się pierwsza rozprawa przeciwko szkalowaniu dobrego imienia bohaterów niezłomnych, których dobre imię było nieprzerwanie oczerniane i szargane przez cały okres trwania reżimu komunistycznego.

Na ławie oskarżonych zasiadła poseł Joanna Senyszyn, oskarżona o naruszenie dóbr osobistych. W postach na swoim profilu na Twitterze zamieszczała obraźliwe, nieprawdziwe oszczerstwa pod adresem żołnierzy wyklętych.

W gronie oskarżycieli znaleźli się: Tadeusz Płużański, Maryla Ścibor-Marchorcka, Aleksandra Moroń i Zbigniew Człowiekowski. Członkowie rodzin żołnierzy niezłomnych domagają się usunięcia oszczerczych wpisów, przeprosin i zadośćuczynienia.

Więcej na stronie: https://www.pap.pl/aktualnosci/joanna-senyszyn-przed-sadem-chodzi-o-wpisy-dotyczace-zolnierzy-wykletych?fbclid=IwAR0WafpfYvpWs5WM_02R7efGeYYWHQfRi1gp_6rCI-jDZged60vUDYGHnow13 wyświetleń
bottom of page