top of page

Turniej bokserski I Warsaw Boxing Cup 13 maja

Zaktualizowano: 31 maj

13 maja br. o godz. 16.00 w Legia Fight Club przy ul. Łazienkowskiej 6A w Warszawie rozegrał się turniej bokserski I Warsaw Boxing Cup im. rtm Witolda Pileckiego i Tadeusza Pietrzykowksiego ps. "Teddy".

Spotkanie zainaugurowała Msza św. w intencji rtm. W. Pileckiego i T. Pietrzykowskiego ps. "Teddy" w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 37. Zawody rozpoczęły sie o 16.00 w sali treningowej Legia Fight Club na warszawskim Torwarze (ul. Łazienkowska 6a). Walki rozgrywały się na najwyższym poziomie. Imponujący był mecz Budapeszt-Warszawa z zawodnikami kadry Polski i Węgier. Ale zawody nie zamykały sie jedynie wokół sztuki walki. Po części sportowej Eleonora Szafran-Pietrzykowska opowiedziała o swoim ojcu "Teddy`m", a Marcin Kwaśny - o rotmistrzu Pileckim. W części muzycznej Jan Pietrzak uświetnił spotkanie koncertem patriotycznym. Jednym z wielu gość obecnych na zawodach był mistrz świata Tomasz Adamek.

Patronat honorowy nad wydarzenie objęli:

  1. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  2. Ministerstwo Sportu i Turystyki

  3. Instytut Pamięci Narodowej

  4. Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

  5. Partnerem naszego wydarzenia są Lasy Państwowe

  6. Patronami medialnymi naszego wydarzenia są: TVP Sport i TVP3 Warszawa

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pierwszy Warsaw Boxing Cup im. rtm. Pileckiego i "Teddiego" może się odbyć: Legia Fight Club , Centralny Ośrodek Sportu , Warszawska Granda, www.bokser.org , Sporty Walki , LEONE Polska , Orzeł i Syrenka , Veroni Active , LukTrans 536-112-999 Transport Medyczny, Normobaria Lux , Promo Print drukarnia Warszawa , ARCHE Hotele , Imperium Sklep , Męski Różaniec, Lord Cactus, Forwinner


23 wyświetlenia
bottom of page