top of page

Zapraszamy na lekcje muzealneKim byli Żołnierze Wyklęci, o jaką Polskę walczyli, dlaczego trafiali na Rakowiecką? Jak wyglądała działalność opozycji w PRL, jakie ryzyko podejmowali jej działacze i jakie groziły im konsekwencje? Na takie i podobne pytania, poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas lekcji w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w autentycznej scenerii dawnego więzienia. Nasi edukatorzy czekają na zgłoszenia grup uczniów powyżej 13 roku życia.

Edukatorzy z naszego Muzeum zapraszają uczniów szkół średnich na lekcje poświęcone Żołnierzom Wyklętym oraz więźniom politycznym PRL z lat 1956 – 1989. Zajęcia trwające ok. 120 minut połączone są z warsztatami i zwiedzaniem dawnego więzienia przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie. Lekcje organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 (ostatnie zajęcia rozpoczynają się o godzinie 14:00). Grupa nie powinna być większa niż 30 osób. Zajęcia poświęcone Żołnierzom Wyklętym i więźniom politycznym realizowane są w osobnych blokach tematycznych

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: edukacja@muzeumrakowiecka37.pl. Termin lekcji muzealnej potwierdzi pracownik Działu Edukacji, a w przypadku braku wolnych miejsc zaproponujemy inny, dogodny termin.

1 wyświetlenie
bottom of page