Zaproszenie na debatę na Rakowieckiej

Zaktualizowano: 19 kwi

Jak dokończyć dekomunizację? – debata w Muzeum na Rakowieckiej

W środę 6 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej odbędzie się debata pt. Jak dokończyć dekomunizację?

Dekomunizacja to zerwanie z komunistyczną przeszłością. Mimo trwającej od wielu lat dekomunizacji w Polsce, która blisko 50 lat była pod rosyjską okupacją, symbole komunizmu nadal widać na cokołach w wielu miejscowościach, a osoby, które w czasach stalinowskich zniewalały nasz kraj - widnieją jako patroni ulic. Czy nauczyliśmy się z tym żyć? Czy groby komunistycznych dygnitarzy powinny zostać usunięte z Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na Powązkach w mniej eksponowane miejsca? Kto sprzeciwia się dekomunizacji, jakie napotyka dziś problemy? Czy wojna Rosji z Ukrainą może ją w naszym kraju przyspieszyć? Czy pomniki armii, która dziś brutalnie morduje bezbronnych ukraińskich cywilów, powinny nadal stać w naszych miastach?

O tym w środę 6 kwietnia o godz. 18.00 będziemy rozmawiać w „Debacie na Rakowieckiej”, w której wezmą udział:

Tadeusz Płużański, Fundacja Łączka dr Maciej Korkuć, Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie Adam Siwek, Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Prowadzenie: Jarosław Wróblewski

Organizator: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, ul. Rakowiecka 37 w Warszawie.

Zapraszamy. Wstęp wolny