top of page
FMW_edited.jpg
Przejście do trybu dużego kontrastu
Przejście do trybu dużego kontrastu

AA

Solidarność Walcząca

22 maja 2021 roku otworzyliśmy dla Państwa  wystawę "Solidarność Walcząca" pokazującą szeroki aspekt działania opozycji antykomunistycznej w PRL-u.

Jest to wystawa multimedialna, można dzięki temu wejść w atmosferę panującej w  podziemnej drukarni, podczas manifestacji  czy w radiostacji nielegalnie nadającej  zakazane informacje.

Wystawa ta powstała dzięki Romanowi Zwiercan z Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna oraz Stowarzyszeniu Solidarności Walczącej we współpracy z naszym Muzeum.

Zapraszamy na krótki spacer po relacji fotograficznej i do odwiedzenia naszego muzeum.

Wirtualny spacer po wystawie

Zrzut ekranu 2021-06-7 o 13.57.48.png

Zapisy: 

tel. (22)54-79-610

        (22)54-79-607

e-mail:  edukacja@muzeumrakowiecka37.pl

Morawiecki_wystawa1_edited.jpg

Multimedialna wystawa czasowa

o Kornelu Morawieckim

Do sierpnia na terenie Muzeum w świetlicy eksponowaliśmy wystawę multimedialną o Kornelu Morawieckim, na której prócz plansz poświęconych legendarnemu opozycjoniście, znajduje się nowoczesna i dynamiczna prezentacja multimedialna w formie filmu „Rób co chcesz byle by to zaszkodziło komunie” w reżyserii Jacka Jaśkiewicza. Prezentacja jest audiowizualną kompilacją archiwalnych zdjęć, nagrań, dokumentów, a także współczesnych wypowiedzi Kornela Morawieckiego i nagrań dotyczących jego osoby prezentowaną na trzech ekranach w muzealnej sali konferencyjnej. Całość wzbogacona został o narrację lektora i nowoczesny podkład muzyczny. 

Zarówno ta wystawa jak i plenerowa zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Solidarności Walczącej oraz Instytut Dziedzictwa Solidarności we współpracy z naszym Muzeum. 

Plenerowa wystawa

o Solidarności Walczącej

 

Od 22 maja  2021r. nie jest już możliwe obejrzenie wystawy plenerowej dotyczącej historii Solidarności Walczącej i jej działaczy, która jest  kompilacją wystaw zewnętrznych dotyczących działalności regionalnych oddziałów Solidarności Walczącej przygotowanych przez Romana Zwiercana z Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna. Dodatkowo dołączona została do niej wystawa Jacka Jaśkiewicza „Zanim runął berliński mur", która była prezentowana w Berlinie. Przez wiele tygodni można było ją  oglądać w naszym muzeum. Obecnie  pozostawiamy dla Państwa krótką relację fotograficzną:

bottom of page