WP_tytulowa_p.png

Więźniowie Polityczni na Rakowieckiej

 
A
  • Abakanowicz Helena

  • Abakanowicz Piotr

B

C

D
  • Dajczgewand Józef

  • Dekutowski ​Hieronim „Zapora”

  • Derkus  Stanisław „Śmiały”

  • Długołęcki Ignacy

  • Długołęcki  Jan

  • Długołęcki Stefan

  • Doboszyński  Adam

  • Dobrzyński Wojciech

  • Drozdek ​Wojciech 

  • Dubielak Władysław 

  • Dubrawski Adam

  • Duma Czesław

  • Dybowski Konrad„Zyberk”

  • Dybowski ​Władysław „Korwin”

  • Dzięgielewski Grzegorz

  • Dzięgielewski Józef

 
F

G

  • Gajewska Kazimiera

  • Gajewska Mirosława

  • Gałązka Czesław

  • Gampel ​Grzegorz

  • Gągorowski ​Mieczysław „Mietek”

  • Gołębiowski ​Bogusław 

  • Gołębiewski ​Marian„Ster” 

  • Gosik ​Henryk „Heniek”

  • Górski Stefan

  • Górszczyk Marzena 

  • Grabecki Teodor „Sokół”

  • Grabowska Mirosława

  • Grocholski Ksawery

  • Groński Roman

  • Grygorcewicz ​Mieczysław „Miecz”

  • Grzebski ​Witold „Motor”

  • Gwiazda Andrzej

H

  • Hass Jerzy „Robert”

I

  • Czcibora Iżycka 

 
J
  • Jachimek Tadeusz „Ninka” 

  • Jadczak Danuta

  • Jadczak Eliza

  • Jamontt-Krzywicki ​Ryszard„Szymon”

  • Jandziszak Tadeusz

  • Jaworski Seweryn

  • Jezierski Zygmunt

  • Jędrzejewski Bolesław „Koral”

  • Jurczyk Marian

 
​K

L

Ł
 
M
 
N
  • Nagrodzka (Królikowska - Avis) Elżbieta

  • Naimski Piotr

  • Neyman Lech Karol „Domarat”

  • Niepokólczycki ​Franciszek „Teodor”

  • Niesiołowski Marek

  • Niesiołowski Stefan

  • Nowak ​Jan „Korab”

  • Nowak Mieczysław

  • Nowakowski Jerzy

O
  • Obarski Adam „P-1”

  • Oryl Seweryn „Kanciaty”

  • Ossowski Łukasz

  • Otwinowska Barbara „Witek Błękitny”

 
​P
  • Palka Grzegorz

  • Paprocki Zygmunt

  • Paszkowska Lucyna

  • Pawłowicz Jacek

  • Perski Aleksander

  • Pilecki ​Witold

  • Piotrowski Edward

  • Płużański Tadeusz Ludwik „Radwan”

  • Porowski Bogdan

  • Przybylski Tadeusz „Biały”

  • Przybyłowska Romualda „Amerykanka”

  • Przybyłowski ​Jan „Onufry”

  • Ptaszyński Stefan „Zaufany”

  • Pużak Kazimierz

R
  • Radzikowski Mirosław

  • Rajchel Lech

  • Romaszewska Zofia

  • Zbigniew Romaszewski 

  • Romer Zbigniew „Kmita”

  • Roszkowski ​Lechosław „Tomasz”

  • Rozpłochowski Andrzej

  • Różycki Witold

  • Rulewski Jan

  • Rybicki ​Józef „Maciej”

  • Rzepecki ​Jan „Prezes”

  • Rzepka ​Józef „Znicz” 

  • Rzewuski Piotr

S
  • Samoraj Janina „Celinka”

  • Sanojca ​Antoni „Cis”

  • Seweryn Andrzej

  • Sędziak ​Stanisław„Wiatr”

  • Sęk ​Karol „Rolka”

  • Sękowski Stanisław„Ordon”

  • Sieradzki ​Makary „Romek” 

  • Sikorska Urszula

  • Skalski Stanisław

  • Skrzyszowski Stefan

  • Skubiszewska Teodora „Barbara”

  • Skudniewski Wacław

  • Słomka Adam

  • Smolar Eugeniusz

  • Smolar Nina

  • Sosnowska Halina „Łuna”

  • Stański Tadeusz

  • ks. Stefański Bolesław „Stefan”

  • Stobbe Elżbieta

  • Stobbe Lidia

  • Stolarski Dariusz

  • Stolarz Bolesław

  • Stryjewski Wiktor „Cacko”

  • Szaniawski Józef

  • Szczęsna Joanna

  • Szczurek – Cergowski ​Jan „Sławbor” 

  • Szelągowska Maria „Rysia”

  • Szendzielarz ​Zygmunt „Łupaszka”

  • Szeremietiew Romuald

  • Szomański Andrzej

  • Szpakowska Małgorzata

  • Szturm de Sztrem Tadeusz

  • Szymborski Krzysztof

  • Szyszko Bolesław

T
  • Teodorczyk Waldemar

  • Teodorczyk Władysława

  • Teske Maria

  • Teske Witold „789”

  • Tołłoczko Mieczysław „Olek”

  • Tomczyk  Jan

  • Tomczyk Karol „Brodacz”

  • Toruńczyk Barbara

  • Trzcińska Ludwika „Stokrotka”

  • Turschmid.Stefan

  • Tworkowska Maria

W
  • Walentynowicz Anna

  • Walentynowicz Janusz

  • Wierzbicki ​Jerzy „Dodek”

  • Więckowski Adam

  • Wińczyk Barbara

  • Włodek Maciej

  • Wolf Krzysztof

  • Wolicki Krzysztof

  • Woźnicki Andrzej

  • Wójcik Dariusz

  • Wróbel Paweł

  • Wujec Henryk

  • Wypych Tadeusz

Z
  • Zakulski Jerzy „Borejsza”

  • Zawadziński ​Tadeusz „Wojciech”

  • Zawadzka Elżbieta „Zo”

  • Zieliński Tadeusz „Wujek”

  • Ziembiński Wojciech

Ż

Spis osób i biogramów otwarty, który będzie uzupełniany w miarę gromadzenia materiałów